Depo Raf Sistemleri

Depo Raf Sistemleri: Depolar günün en çok zaman geçirilen yerleri arasındadır. Buraya getirilen düzen, doğru bir çalışma şeklinin oluşmasına neden olur. Kişiler daha rahat bir şekilde hareket etmeye başlarken, bütün yapılacak işlerin aşama aşama yapılmasına başlanmış olur. Bu bakımdan depolar diğer alanlardan daha farklı bir şekilde tasarlanmalıdır. Çalışmanın verimini arttırmaya yönelik depo raf ürünleri üzerinde durulurken, bunlar iş yaşantısında bir adım daha öne çıkmanıza neden olacaktır. Bu açıdan depo raf sistemleri beğenilen sonuçları ortaya çıkarırken, bu zamana kadar sürekli yapılan işlerin daha hızlı şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

Depo Raf Sistemleri

Katlı Depo Raf Sistemleri

Katlı mezenin sistemleri olarak ta bilinen katlı depo raf sistemleri günlük hayata pratiklik katacak ürün tasarımları arasında yer alır. Çok katlı bu raf seçeneği sayesinde ürünlerin daha geniş bir şekilde alanda yer alması mümkün olacaktır. Her açıdan kolaylık isteyenler için ideal olacak bu yöntem, çok katlı olmasından dolayı üzerinde rahatlıkla yürünebilen raf sistemleri arasındadır. Aynı zamanda küçük ebatlara sahip olan ürünlerin kolay şekilde yerleştirilmesi için daha çok avantaj sağlayan depo raf sistemleri arasındadır. Depoya pek çok yeni özellik katan bu ürün sayesinde, deponun daha iyi şartlarda kullanılmasının önü açılmış durumdadır. Aynı zamanda kat araları için pratiklik sunan bu sistem makine ihtiyacını da ortadan kaldırır. Ürün toplamak için hazırlıklar başlarken bu şekilde kişilerin zamanı açısından da tasarrufların ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Öte yandan yer tasarrufu da sağlarken, deponun daha geniş şekilde kullanılmasının önünü açmış olur. Bunun yanında depo çalışanları içinde çok büyük bir konfor sunmaktadır. Onların yorulmadan tüm işlemleri yapabilmesine olanak sağlarken, yükseklik ayarı sayesinde de boyutların hızlı şekilde ayarlanmasını sağlamaktadır. Depo çalışanlarının birkaç adımla yapabileceği bu işlem sayesinde, yüksekliğin hemen ayarlanması kolay olacaktır.

Kayar Depo Raf Sistemleri

Kayar depo sistemleri depoda çalışan kişilerin tüm tahliye işlemlerini daha rahat bir şekilde yapabilmesine olanak sağlayan sistem olarak bilinir. Gelişen teknolojiyle birlikte depo çalışanlarına da yeni kolaylıklar sağlanmış durumdadır. Bunlardan biri de roller adı verilen kayar depo sistemleridir. İlk giren çıkar prensibi ile çalışan bu depo raf sistemi, tahliye işlemlerini de beklenenden daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye yarar. Kayar bir yapısı olduğu için ürünlerin yorucu olmayan şekilde tahliye edilmesine imkân tanır. Böylelikle depo içi çalışmalara yeni bir boyut getirilirken, makaralar sayesinde işlemler daha hızlı bir şekilde bitirebilir. Kolay hareket eden makaralar yük tahliyesinin düzgün şekilde yapılmasını sağlarken, rafta boşluk bırakarak bunun yapılmasını sürdürür. Paletli raf sistemleri ise çok çeşitli ürün seçeneklerinin depolanması için uygun bir seçenek olacaktır. Her paletin içine doğrudan ulaşma imkânı vardır. Metal veya palet sandıklarının depolanması için kullanılmakta olan sırt sırta raf sistemi, ayarlanabilir özelliklerinden dolayı depolara esneklik sağlayan ürün seçenekleri arasında yer alır. Paletli raf sistemlerinin sağlamış olduğu avantajlar dolayısıyla depolardan maksimum şekilde yararlanılmasının önü açılmış durumdadır. Otomatik veya manuel makineler aracılığı ile güven içinde kullanılmaya başlanabilir. Tasarımın getirdiği rahatlık nedeniyle boyut açısından sıkıntılı olan ürünlerde birkaç adımda çözüme varılabilir. Böylelikle problemli ürünlerin dertleri artık sona ermiş durumdadır.

Türkiye Depo Raf Sistemleri